Şirket Profili

Şirketimiz, daha önce “EMSA OTOMASYON” adı altında ağırlıklı olarak plastik sektöründe otomasyon sistemleri üretmiş ve başarı ile bu sistemleri yurtiçi ve yurtdışında plastik makinaları üzerinde uygulamıştır. 01.01.2008’den sonra, siz değerli müşterilerimize daha mükemmel hizmet sunabilmek amacıyla, kurumsal bir yapıya adım atma ihtiyacı belirmiş; bu ihtiyaca binaen “SBS Plastik Otomasyon San. Tic. LTD.ŞTİ.” kurulmuştur.

            “EMSA OTOMASYON” döneminde yüksek teknolojili plastik makinalarının bakım onarım ve revizyonunda önemli bir tecrübe edinmiş olan firmamız. Bu tecrübesini SBS Plastik Otomasyon San. Tic. LTD.ŞTİ.’de AR-GE faaliyetleri ile geliştirmeyi başarmıştır. Bu şekilde Plastik sektörümüzün gerek kullanıcı, gerek makine imalatçısı firmaların yüksek teknolojili ve uygun maliyetli kontrol sistemleri ihtiyacına cevap verebilecek hale gelmiştir.

Plastik sektörünün yüksek teknolojili sistem ihtiyacının halen dış menşeli olması hasebiyle, yeterli teknik destek ithalatçı firmalar tarafından sağlanamamaktadır. Çok pahalı olan bu ürün ya da sistemlerin, çeşitliliğinin de çok olması beraberinde yedek parça veya yedek ürün stok maliyeti problemini de getirmektedir. Raf ömrü kestirilemeyen bir ürünü ithalatçı stok tutmak da istememektedir. Dolayısı ile yerli üreticimiz veya makine sektörümüz bu tür sistemlere ihtiyaç duysa bile yukarıda saydığımız nedenlerle yüksek teknolojili sistemlerden vazgeçmektedirler. Bu tercih, Uzakdoğu ürünlerinin yerli ürünler üzerindeki baskısını arttırmaktadır.

Bu tür sistemleri tercih eden Firmalar da yeterli teknik destek alamadıklarından, bu ihtiyaçlarını ya yurtdışından temin etme yoluna giderek; servis maliyetlerini yükseltmektedirler ya da bünyelerinde yüksek maliyetli kalifiye elemanları sürekli istihdam etmek zorunda kalmaktadırlar.

Bu tür problemler maalesef Ülkemizdeki birçok sektörün ortak problemidir.

Şirketimiz bu boşluğu doldurmak amacı ile yüksek teknolojili ürünlerin yerli üretimini amaç edinmiştir. Bu bağlamda şirketimiz, sektörümüzdeki diğer firmalar ile ortak projeler yürütmektedir. Bu projelerden biri TÜBİTAK tarafından da desteklenmiştir.

Halen yürütmekte olduğumuz projelerle gelişmiş ülkelerle olan teknoloji farkımızı kapatmak üzere siz değerli müşterilerimizin desteği ve yapıcı eleştirileri için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız…